Barion Pixel
PIRIVIT info
0
...
Haverunk, a krumpli

Haverunk, a krumpli

Burgonya, kolompér, földialma, svábtök, földitök, krumpedli, pityóka, krumpér, kukulyó. Sok néven ismeretes régi kedvencünk, a krumpli. 

Faljuk hasábnak, pürének, vajjal és petrezselyemmel. Sülve, főve, levesbe, főzelékbe, salátának. Imádjuk mindenhogy öreg barátunkat, a burgonyát. 

Mégis, rossz híre előtte jár, mi pedig utána, hogy miért van ilyen méltatlanul rossz híre egyik kedvenc falatunknak. 

A legtöbb fogyókúrás diéta alapvető tiltólistása, sőt gyakran azzal is vádolják, hogy segít idő előtt a halál kezére adni minket. Vérnyomásunkat egekbe tolva, odadob minket a szívroham és az agyvérzés martalékául. 

A Guardian által, nem rég publikált kutatás szerint, heti négynél több krumplis lakoma, szinte biztos útlevél a túlvilágra.

De vajon tényleg a krumpli fog majd tönkretenni? Ennek járunk most utána.

Nasik rabságában

Nasik rabságában

Bizonyosan mindenki számára ismerős az a jelenség, hogy megbont egy zacskó chipset és nem bír leállni. Szinte észre sem veszi az ember, szépen lassan (inkább gyorsan) elfogy.
Vagy egy mozi alkalmával alig bírja megállni, hogy film kezdésig ne kezdje el ropogtatni a pattogatott kukoricát, sőt – otthoni filmnézés elengedhetetlen részévé válik, hogy valamit nassoljon mellé és a megbontott nasik jó része el is fogy már az első fél órában… Igazából ez egy nagyon átlagos és könnyen megmagyarázható, tudományosan alátámasztható dolog. Ugyanis ezek az előre elkészített, ízes dolgok bizony függőséget okoznak. No nem kell ezt annyira erősen venni, mint például az alkoholfüggőséget, de tulajdonképpen a hatás ha kicsiben is, de szinte ugyanaz.

Az egészség kulcsa

Az egészség kulcsa

Egészséges életmód. Az étkezéssel kezdődne? – Nem!

Az egészséges életmód manapság nagyon népszerű téma lett s rengeteg cikk szól arról, amik megmondják hogyan éljük életünket, ha egészségesen akarunk létezni. A legtöbb írás azonnal az étkezési szokásainkat kívánja megreformálni, viszont én úgy érzem, hogy ez az egyik legnagyobb hiba. Bár rohanó világunkban valóban megromlott a minősége a táplálkozásnak, mégsem hinném hogy itt kezdődik minden és ez az első lépés a felé, hogy egészségesek legyünk. Szerepet játszik ugyan, de nem ez a dolog alfája és omegája.
Sokszor egy diéta elkezdése rengeteg feszültséggel tud járni – bár testünk könnyebbé válik, lelkünk ugyanúgy nehéz marad. Ezt hívom én félegészségnek.

A természet ékköve - málna

A természet ékköve - málna

Mind ismerjük a mondást; „napi egy alma az orvost távol tartja”.
Itt viszont most nem az almáról fogunk beszélni, de maradunk a gyümölcsnél. A természet ajándékozta bőségszaruban ugyanis megbújik egy igen apró, mégis csodálatos rubin ékkő; a málna.

Összesen: 24 (21 - 30)